Aktualności

Kaczyński: Zapraszam 13 grudnia do Warszawy

02-12-2014 godz. 14:00

Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości

Warszawa, dnia 2 grudnia 2014 r.

 

Szanowni Państwo Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych 2014 r.,
Piszę do Was ten list niedługo po wyborach, które dawały nadzieję na zmianę sytuacji w naszym kraju. Wybory są świętem demokracji. Te wybory byłyby dla nas, dla Polski wielkim świętem, gdyby nie skandaliczne okoliczności, które im towarzyszyły. Dlatego zapraszam Was 13 grudnia 2014 roku do Warszawy. Nie możemy pozwolić, żeby władza PO-PSL dalej niszczyła nasze państwo i jego instytucje, manipulowała, ograniczała wolność słowa i prawa opozycji, godziła w podstawy demokracji.

Ten list piszę do Was wszystkich, ale i do każdego z osobna. Uczestniczycie w walce o lepszą przyszłość kraju i ufam, że nie poddacie się w pół drogi. Bez względu na to, jaki wynik osiągnęliście, Polska Was potrzebuje. Znaleźliście się na listach Prawa i Sprawiedliwości, bo można Wam zaufać, jesteście patriotami i macie odpowiednie kompetencje, żeby pracować dla Polski.

Nadchodzi czas na zmianę. Weźmy razem udział w obywatelskim proteście, który będzie ten zwrot przybliżać. Ekipa rządząca chce zahamować nadchodzące zmiany, używając do tego wszystkich dostępnych narzędzi. Nie możemy się poddać, jesteśmy silnym Narodem, jesteśmy dumnymi Obywatelami, jesteśmy wolnymi Polakami. Już nie raz udowodniliśmy, że potrafimy się jednoczyć w tych przełomowych momentach. Dlatego 13 grudnia, gdy przez ulice Warszawy przejdzie pochód obywatelski, wtedy nie może zabraknąć żadnego z Was. Polacy muszą odzyskać wiarę w to, że dobra zmiana jest możliwa.

Wierzę, że tego dnia będziemy razem w Warszawie.

Z wyrazami szacunku,
Jarosław Kaczyński