Aktualności

Kaczyński: Nie lękajmy się, a zwyciężymy!

13-12-2014 godz. 16:56
- Te wybory zostały sfałszowane - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego na zakończenie Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów.
Zdaniem Kaczyńskiego, obecnie rządzący rozpoczęli kampanię medialną „przeciwko tym wszystkim, którzy mówią, że doszło do fałszerstwa - w stylu Urbana i z udziałem Urbana" i która „z całą pewnością przyniesie w polskich dziejach coś, co można określić tylko jednym słowem, a tym słowem jest hańba”.
- Dzisiejszy pochód jest, jak co roku, pochodem pamięci, ale także pochodem zwycięstwa: wygraliśmy te wybory. Młode pokolenie pokazało, że chce zmian. W Polsce odradza się duch obywatelski - mówił.
Jak wykazywał Kaczyński, dzisiejszych pochód jest pochodem tych, którzy chcą obronić prawo do wyłaniania władzy w wolnych wyborach, oceniania władzy i odwołania władzy.
- Chcą nam wyrwać kartę wyborczą z rąk, gdyż boją się perspektywy zwycięstwa tych, którzy chcą władzy uczciwej i sprawiedliwej - wykazywał, zaznaczając, iż mamy dosyć lokalnych dyktatur.
- Władza odrzuca propozycje zmian, to jest fałszerstwo. Władza z obawy przed wynikiem zaczyna kampanię ukrywania tego faktu i wpływa na sądy za pośrednictwem prezydenta RP.
Jak przypominał prezes PiS próbowano ten marsz zahamować, co się jednak nie udało, „nie dali rady i nie dadzą; będziemy organizować kolejne marsze”.
- Ten marsz jest również w obronie dziennikarzy, ich wolności. Bez nich nie mamy wolności słowa - akcentował Kaczyński, punktując, iż właśnie na dziennikarzy obecna władza podniosła rękę, „to skandal”.
O co chodziło? Według Kaczyńskiego o to, by obywatele nie mogli dowiedzieć się prawdy o protestach dot. sfałszowania wyborów.
- Ten dzień, zwycięski, pokazuje, że władzy się to nie uda - zapewnił.
Co więcej: Polacy mają ogromne możliwości i potencjał, który należy wykorzystać.
- Możemy być wolni i się rozwijać. Musimy tylko zrzucić z pleców worek kamieni, którym jest obecna władza. Nie lękajmy się, a zwyciężymy! - dodał na zakończenie.