Aktualności

Kaczyński: Marszem 13 XII domagamy się sprawiedliwości

23-11-2014 godz. 12:00
- Ogłoszone wyniki PKW uważamy za nieprawdziwe, nierzetelne, sfałszowane, a jednak wzywam do głosowania. Nie zgodzimy się na to, będziemy odwoływać się do sądów okręgowych, UE, zaś 13 grudnia odbędzie się manifestacja domagająca się sprawiedliwości. Chcemy, by 13 grudnia stał się dniem protestu przeciwko temu wielkiemu nadużyciu w sprawie głosowania – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej, jak odbyła się w Katowicach 23 listopada br.
Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Kaczyński odniósł się do pierwszej po '89 r. sytuacji, gdy zostali zatrzymani i postawieni przed sądem dziennikarze.
- Aresztowanie dziennikarzy jest kolejnym krokiem w stronę Białorusi i zagrożeniem dla demokracji - akcentował i wykazywał, że „korelacja głosów nieważnych jest zaskakująca. Tam, gdzie głosów nieważnych jest więcej, tam wygrywa PSL”.
Kaczyński przypomniał, że członkowie PKW odbyli szkolenie w Rosji i zadał pytanie: po co szkolono ich w kraju, gdzie wyniki głosowań są fałszowane?
- Co Polska ma wspólnego z krajem, gdzie fałszuje się wyniki wyborów? Co ma wspólnego z Rosją, aby tam wysyłać członków PKW? - uściślał.